Kolejny protest polskich kibiców: piszą list do FIFA i UEFA

Bojkot meczu ze Słowacją w el. MŚ, a teraz protest wysyłany do najwyższych władz futbolu - FIFA i UEFA. Polscy kibice coraz głośniej przeciwstawiają się PZPN-owi. Na stronie zachęcającej do podpisywania listu zarejestrowało się dosłownie w kilka godzin tysiące fanów piłki

Według inicjatorów akcji, PZPN to: "Prawdopodobnie najbardziej znienawidzona i bezczelna instytucja w Polsce. Może uda się przegonić to towarzystwo" - stawiają sobie cel w specjalnym apelu do kibiców polskiej piłki.

Lato: Bojkot? Żadnego bojkotu nie było

Przeczytać cały list i podpisać się pod nim można na stronie www.fifauefa.pl ? . Zdaniem autorów protestu list do FIFA i UEFA może sprawić "żeby panowie, którzy rządzą futbolem od dziesiątek lat, odeszli; żebyśmy przestali się za nich wstydzić".

To jedyny sposób na zmiany w PZPN, bo, jak zauważają inicjatorzy akcji, związek jest organizacją autonomiczną, na którą polskie władze właściwie nie mają wpływu. "Zaapelujmy do największych światowych organizacji piłkarskich o to, żeby coś z PZPN-em zrobiły".

O akcji napisał blog Supergigant

"Podpisujemy się pod wielkim listem od polskich kibiców do Michela Platiniego i Seppa Blattera, skoro rząd nie może, to może oni nakłonią PZPN do zmiany statutu. Nie robimy konkurencji dla koniecpzpn.pl - rozmawiałem z nimi i poinformowałem, że coś takiego rusza" - pisze autor na blogu.

Więcej o akcji przeczytaj na Supergigancie ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.