Trener "Diablo": Po co Gołocie ta walka?

Trener byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka - Fiodor Łapin nie daje większych szans Andrzejowi Gołocie w zaplanowanym na 24 października starciu z Tomaszem Adamkiem.

- Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Tomek Adamek. Nie sądzę, by Andrzej Gołota był w stanie się przygotować do tego startu nawet tak, jak był przygotowany na Mike'a Mollo czy Kevina McBride'a.- ocenia w rozmowie z serwisem bokser.org szkoleniowiec grupy Bullit KnockOut Promotions- Gołocie bardzo trudno będzie wygrać, chyba że wyjdzie mu jakiś super-cios, bo w jego dobrą formę nie wierzę.

Łapin dodaje, że jego zdaniem 41-letni Gołota w ogóle nie powinien przyjmować propozycji pojedynku z dużo młodszym i znajdującym się w znakomitej dyspozycji Adamkiem.

- Szczerze powiedziawszy, trudno mi zrozumieć sens tej walki, jeśli chodzi o Gołotę.- mówi trener poprzednika Adamka na tronie IBF w limicie wagowym 91 kilogramów- W przypadku Tomka rozumiem- to ma być pierwszy krok w wadze ciężkiej, tylko dlaczego Andrzej Gołota zdecydował się na ten pojedynek?

- Mam sentyment do Andrzeja i nie chcę, by kończył jak trampolina dla innych zawodników, nawet dla Polaka Tomasza Adamka. Dla Tomka znalazłoby się teraz kilku innych rywali w ciężkiej pokroju na przykład Monte Barretta, z którymi Tomek mógłby powalczyć. Szkoda, że wybór padł na Andrzeja Gołotę.

Więcej o pięściarstwie - czytaj w Bokser.org ?