El. MŚ 2010. Brazylia przegrała w Boliwii

Boliwia pokonała 2:1 Brazylię w 17. kolejce eliminacji mistrzostw świata w strefie południowoamerykańskiej. Wynik meczu nie zmienia jednak sytuacji obu drużyn - Brazylia jest pewna awansu na przyszłoroczny mundial w RPA, a Boliwia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Boliwijczycy do przerwy prowadzili 2:0 po golach Olivaresa i Martinsa. Bramkę dla Brazylii w 70. minucie strzelił Nilmar.

Brazylia utrzymała jednak pierwsze miejsce w grupie, a w ostatniej kolejce zagra u siebie z Wenezuelą. Boliwia spotka się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Peru, ale nie ma szans na awans o choćby jedną pozycję.

Wielkie problemy w eliminacjach ma Argentyna, która w sobotę jeszcze w 93. minucie Argentyna remisowała z najsłabszym w eliminacjach Peru 1:1. Wygrała 2:1 dzięki bramce Martina Palermo, ale, żeby awansować na mundial, nie może w środę przegrać wyjazdowego spotkania z Urugwajem.

Na mundial w RPA awansują cztery najlepsze drużyny z grupy. Piąta zagra w barażach.

17. kolejka:

KOLUMBIA - CHILE 2:4 (1:2): Vidal (13. sam.), Moreno (63.) - Ponce (35.), Suazo (36.), Validiva (72.), Orellana (79.)

ARGENTYNA - PERU 2:1 (0:0): Higuain (47.), Palermo (90.) - Rengifo (90.)

EKWADOR - URUGWAJ 1:2 (0:0): Valencia (68.) - Suarez (69.), Forlan (90. karny).

WENEZUELA - PARAGWAJ 1:2 (0:0): Rondon (86.) - Cabanas (55.), Cardozo (79.)

BOLIWIA - BRAZYLIA 2:1 (2:0): Olivares (10.), Martins (31.) - Nilmar (70.)