Radwańska wraca do najlepszej dziesiątki na świecie

Awans Agnieszki Radwańskiej do finału China Open to nie tylko pierwszy taki wynik polskiej tenisistki w tym roku. Sukces ten zapewnił jej także powrót do pierwszej dziesiątki rankingu WTA.

China Open: Agnieszka Radwańska w finale ?

Tydzień temu na turnieju w Tokio Radwańska osiągnęła swój pierwszy tegoroczny półfinał. Wynik ten powtórzyła w Pekinie, a pokonując Marion Bartoli udało jej się dojść do finału. To powinno zapewnić Polce powrót do pierwszej dziesiątki rankingu WTA. Jeśli wygra finał, już w poniedziałek będzie światowym numerem dziewięć.

- W Tokio spisałam się bardzo dobrze, teraz też, mam więc dwa znakomite tygodnie z rzędu - powiedziała Radwańska po meczu z Bartoli. - Chcę jechać do Dohy, więc jutro dam z siebie wszystko.

W finale China Open Polka zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową, z którą wygrała jak do tej pory trzy z ośmiu spotkań. - Graliśmy już ze sobą i czasem wygrywałam, a czasem przegrywałam. Zawsze dobrze jest przeciwko niej. To świetna zawodniczka i jutro zagram na swoim najwyższym poziomie - powiedziała Radwańska.

Więcej o Radwańskiej czytaj w specjalnym serwisie ?