Avram Grant wraca do Portsmouth

Avram Grant wrócił do grającego w Premier League Portsmouth. Izraelczyk, który zgłaszał chęć objęcia reprezentacji Polski po Leo Beenhakkerze, został ponownie dyrektorem technicznym zajmującego ostatnie miejsce w tabeli zespołu.

54-latek we wrześniu 2007 r. zastąpił Jose Mourinho w Chelsea. Zwolniony został w maju następnego roku. Sprawował już funkcję dyrektora technicznego Portsmouth od czerwca 2006 r. do lipca 2007 r.

- Jestem szczęśliwy, że wracam do najlepszej ligi na świecie - skomentował. Dodał, że podpisał trzyletni kontrakt. Klub nie wydał jednak żadnego oświadczenia dotyczącego zatrudnienia Izraelczyka.

Grant był jedynym obcokrajowcem traktowanym serio przez prezesa PZPN, Grzegorza Latę, w kontekście objęcia schedy po Leo Beenhakkerze.

Tymczasowym selekcjonerem na dwa mecze został Stefan Majewski. Wybór nowego trenera ma odbyć się po eliminacjach MŚ 2010.

Wiadomo jednak, że PZPN jest nieprzychylny obcokrajowcom. Oprócz tego miał ogromne pretensje do Holendra o łączenie pracy w reprezentacji Polski ze sprawowaniem funkcji dyrektora technicznego w Feyenoordzie. Teraz identyczne stanowisko w klubie objąć ma zagraniczny pupilek Grzegorza Laty. Avram Grant mógł więc swoją decyzją pogrzebać szanse na dogadanie się z polską federacją.

Portsmouth w ostatnią sobotę zdobyło pierwsze punkty sezonu pokonując Wolverhampton Wanderers 1:0. W pierwszych siedmiu kolejkach piłkarze Portsmouth ani razu nawet nie zremisowali.

Jerzy Dudek wierzy w awans do MŚ 2010 ?

Więcej o: