Jerzy Matlak o Niemczyku: Polsat wyrzucił go ze studia!

Nie kończy się medialna wojna Jerzego Matlaka, selekcjonera brązowych medalistek ME w siatkówce,z byłym trenerem kadry Andrzejem Niemczykiem. - Ten człowiek dla mnie nie istnieje. Polsat wyrzucił go ze studia! - mówi w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? Jerzy Matlak.

Matlak to obecny trener reprezentacji siatkarek, choć w podczas jej najlepszych meczów na ME nie prowadził kadry z powodu choroby żony.

Niemczyk zaś to legenda polskiej siatkowki, doprowadził "Złotka" do dwóch tytułów mistrzyń Europy.

- Ja pana Niemczyka nie znam. Ten człowiek dla mnie nie istnieje - mówi w "Przeglądzie Sportowym" Jerzy Matlak. - Opowiada bzdury, żeby tylko się pokazać. Wielu osobom zrobił krzywdę. Wpuszczają go do stacji telewizyjnych jak bombę bez lontu. Wreszcie porządnie zachował się Polsat, który wyrzucił go ze studia.

O co poszło pomiędzy znakomitymi trenerami?

Matlak nie może darować Niemczykowi krytyki w trakcie mistrzostw Europy.

- Nie miałem szans się bronić i odpowiadać na głupie zaczepki - przekonuje i przypomina, że już wcześniej do mediów przedostawały się informacje, jakoby był jedynie tymczasowym trenerem. - Zanim więc zacząłem pracę, już byłem zwolniony.

Konflikt pomiędzy trenerami narastał od dłuższego czasu, a jego apogeum nastąpiło po przegranym przez Polki podczas ME pierwszym meczu z Holandią. "Jurek, proszę cię, Boże, kurde, ja już nie mogę tu wytrzymać" - żalił się do telewizyjnego mikrofonu Niemczyk.

Zarzucił Matlakowi, że ten pasywnie prowadzi zespół, nie pomaga mu i nie chce sięgnąć po rezerwowe. - Po co kisi w rezerwie Kaczorowską czy Bamber? - pytał.

Jerzy Matlak ripostował na łamach Gazety Wyborczej i Sport.pl. - To, co ten człowiek ostatnio wygaduje, przechodzi wszelkie pojęcie. Mam swoją teorię, dlaczego to robi. Prowadzi dziwne gierki i po cichu liczy, że zastąpi mnie na stanowisku. Kiedy Marco Bonitta obejmował kadrę, było tak samo. Wszędzie, gdzie się dało, kopał pod nim dołki. Dla mnie to człowiek bez honoru. ?

Po sromotnej porażce z Holandią jednak nie tylko Andrzej Niemczyk zwątpił w to, że Polki są w stanie zawojować mistrzowski turniej. W wielu komentarzach przewijały się sceptyczne głosy, za które przychodziło później przepraszać ?

Konflikt wokół siatkarek: Niemczyk myśli, że mnie - zastąpi ?