El. MŚ 2010. Wieści z Wronek: Lewandowski kapitanem, zachwycający Obraniak

- Kapitanem zespołu Majewskiego, na 99 procent, zostanie Mariusz Lewandowski. Ludovic Obraniak to jednak piłkarz z innej bajki - donoszą Robert Błoński i Michał Pol, korespondenci Sport.pl ze zgrupowania kadry Stefana Majewskiego we Wronkach.

Nowy trener reprezentacji Stefan Majewski wraz z kadrą przebywają we Wronkach, gdzie przygotowują się do nadchodzących spotkań eliminacji mistrzostw świata z Czechami (10.10.2009 - sobota) i Słowacją (14.10.2009 - środa).

Lewandowski: Każdy trener jest tymczasowy Selekcja jakiej dokonał Majewski wzbudziła wiele kontrowersji. Trener postanowił nie powoływać m.in. Michała Żewłakowa, Artura Boruca i Ebiego Smolarka. Pojawił się zatem problem: kto założy opaskę kapitana?

- Kapitanem zespołu Majewskiego, na 99 procent, zostanie Mariusz Lewandowski - donosi Robert Błoński, korespondent Sport.pl we Wronkach.

Poranne ćwiczenia rozpoczęły się bez Wojciecha Kowalewskiego i Rogera Guerreiro.

- Obaj nie dotarli do kraju po poniedziałkowych meczach ligi greckiej. Po kilku minutach z boiska zszedł też Arkadiusz Głowacki - ma lekkie problemy z mięśniem. Wieczorem, o 20, kolejne zajęcia. Z udziałem obrońcy Wisły i Rogera. Te przedpołudniowe nie były intensywne, poświęcone przede wszystkim taktyce. Ataki mają iść ze skrzydeł, a zespół ma być ustawiony dwójką napastników - pisze na swoim blogu Błoński.

Na treningu wyróżniał się Ludovic Obraniak, bohater meczu towarzyskiego z Grecją.

- Ludo Obraniak to jednak piłkarz z innej bajki... Dośrodkowania cymes! Ani razu nikt go nie zablokował. Podania w poprzek boiska co do centymetra dokładne - zachwyca się na swoim twitterze Michał Pol

Trening miał też, przynajmniej częściowo, odpowiedzieć na pytanie: kto w zbliżających się meczach zagra na obronie.

- Obrona reprezentacji zagra w Pradze w składzie Rzeźniczak, Głowacki, Kokoszka, Gancarczyk. W bramce raczej Dudek niż Kowalewski - donosi na twitterze Roberta Błoński ?

Najświeższe informacje ze zgrupowania na blogach i twitterach Roberta Błońskiego i Michała Pola.

Nie ma chętnych na bilety na Słowację ?

Więcej o: