El. MŚ 2010. Brytyjska telewizja nie pokaże meczu Ukraina - Anglia

Żadna z brytyjskich stacji telewizyjnych nie postanowiła zakupić praw do transmisji meczu eliminacji mistrzostw świata Ukraina - Anglia. W Wielkiej Brytaniii wybuchła afera, ponieważ mecz będzie można śledzić za pośrednictwem internetu. Dostęp będzie jednak płatny. Zamiast meczu widzowie zobaczą nowy odcinek angielskiego odpowiednika polskiego ?Śmiechu Warte?

W piłkarskiej Anglii zawrzało, kiedy okazało się, że żadna telewizja nie ma zamiaru wykupić praw do transmisji eliminacyjnego Ukraina Anglia. Mecz wprawdzie będzie można obejrzeć, ale tylko za pośrednictwem internetu.

Aby uzyskać prawa do transmisji, trzeba wykupić specjalną subskrypcję. Cena: 4,99 funta ale tylko do środy. Później cena wzrośnie do 11,99 funta. Spotkanie nie zostanie pokazane w żadnym pubie.

Prawami do transmisji zarządza koncern Kentaro (wykupił je od Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej), który chciał je sprzedać za 2 mln funtów. Jak się jednak okazało, pora, w której rozpocznie się mecz (sobota - 17.15) nie jest dla stacji telewizyjnych na tyle atrakcyjna, by pokazać spotkanie. Zamiast tego Brytyjczycy będą mogli zobaczyć odcinek z serii " New You've Been Framed!" (odpowiednik polskiego "Śmiechu warte"), a także satyryczny program Harry'ego Hilla.

W Anglii powstała już nawet specjalna grupa składająca się z kibiców, która zamierza wnieść oficjalny protest do FIFA i UEFA.

Specjalny dział Sport.pl - El. MŚ 2010 w RPA ?

Więcej o: