Prasa po sukcesie siatkarek: Brąz jak złoto!

PRZEGLĄD PRASY: Największe polskie dzienniki pod wrażeniem sukcesu Polek. Polska siatkarską potęgą. Brązowy medal, który smakuje jak złoto - tak komentowany jest wyczyn zawodniczek Jerzego Matlaka.

Po sukcesie męskiej siatkówki, także siatkarki zdobyły medal. I choć z najmniej wartościowego kruszcu słowa zachwytu płynął z łam wszystkich ogólnopolskich tytułów.

Gazeta Wyborcza

Medal wykuty w trudzie - tytułuje relację ze spotkania "Gazeta". Miesiąc temu męska kadra sięgnęła po mistrzostwo Europy, wczoraj kobieca odebrała brązowe medale. Oba sukcesy smakują jednak tak samo. W obu przypadkach to wielki wyczyn, bo obie drużyny grały w bardzo osłabionych składach. "Gazeta" ponadto zastanawia się też co dalej z naszą kadrą? 

Przegląd Sportowy

Mamy medal! - to tytuł z pierwszej strony sportowego dziennika, który przypomina też, że to już jedenasty krążek polek w historii mistrzostw. Impreza rozgrywana po raz pierwszy w naszym kraju zakończyła się również sukcesem organizacyjnym.

Polska The Times

Brąz siatkarek na wagę złota - tytułuje relację z "małego finału" gazeta. Nie kryje też zachwytu z postawy zawodniczek Jerzego Matlaka. Siatkarki zaimponowały całej Polsce: siłą woli, wdziękiem i ambicją. W niedzielę zdobyły brązowy medal. Zgniotły Niemki.

Rzeczpospolita

Więcej nie mogliśmy się spodziewać - pisze dziennik. To był krótki koncert przed wspaniałą publicznością. Blisko 14 tysięcy ludzi w łódzkiej Atlas Arenie obejrzało jednostronne widowisko, w którym od początku do końca pierwszoplanowe role grały Polki.

Dziennik

Wygrały na przekór niedowiarkom - relacjonuje tytuł. Biało - czerwone, które miały w pamięci gładkie zwycięstwo z Niemkami z turnieju w Montreuax, zagrały z reprezentacją Niemiec całkowicie wyluzowane. Konsekwentne, pewne i uśmiechnięte, z każdym punktem zbliżały się do upragnionego medalu, potwierdzając, że należą do ścisłej europejskiej czołówki.

Fakt

Polki w brązie - tytułuje sukces siatkarek. Gazeta przypomina także dlaczego z reprezentacją nie ma Jerzego Matlaka. Trener kadry czuwa przy łóżku swojej żony, która doznała wylewu krwi do mózgu.

Super Express

Dla nas jesteście złotkami! Cztery lata polskie siatkarki czekały na medal mistrzostw Europy. I wreszcie mamy brąz po zwycięstwie 3:0 nad Niemkami. Nasze panie zagrały wczoraj po profesorsku - zachwyca się gazeta.

A co po mistrzostwach pisze niemiecka prasa? - Czytaj tutaj?