Alonso w Ferrari. To już oficjalne

Zespół Ferrari potwierdził na swojej oficjalnej stronie internetowej, że jego kierowcą od nowego sezonu będzie Fernando Alonso. Z zespołu odejdzie Kimi Raikkonen.

Zespół ogłosił, że kierowcami w przyszłym sezonie będą Felipe Massa i właśnie Alonso, a rolę rezerwowego będzie pełnił Giancarlo Fisichella. - Z przyjemnością witamy u siebie kierowcę, który pokazał swój niesamowity talent dwukrotnie zdobywając mistrzostwo świata - powiedział szef zespołu Stefano Domenicali. Alonso podpisał trzyletnią umowę.

- Fernando ma wyjątkową osobowość i na pewno w przyszłym sezonie jemu i Felipe Massie dostarczymy bardzo konkurencyjny samochód. Tych dwóch kierowców utworzy wspaniały duet w naszym zespole - dodał.

Na transfer Alonso do Ferrari zanosiło się od kilku miesięcy. Kimi Raikkonen przebąkiwał o odejściu, a jednym z głównych sponsorów włoskiej stajni został hiszpański bank Santander. Spekulacje uciął Domenicali, który po Grand Prix Singapuru powiedział, że zespół nie chciał już dłużej czekać z ogłoszeniem składu na sezon 2010. Dyrektor Renault Jean-Francois Caubet sygnalizował, że dwukrotny mistrz świata opuszcza francuski zespół. Powiedział w niedzielę, że "Fernando będzie tęsknił za Renault i Renault będzie tęsknił za Fernando".

Raikkonen, który wywalczył w Ferrari w 2007 roku mistrzostwo świata odejdzie po zakończeniu obecnego sezonu. Zespół określił współpracę z Finem jako owocną. - Umowę skróciliśmy o rok za porozumieniem stron. Spędziłem tu trzy fantastyczne lata, dlatego żal odchodzić - mówi Raikkonen. Nowym pracodawcą Fina będzie najprawdopodobniej zespół McLaren, w którym ścigał się w latach 2002-2006. Brytyjski team nie potwierdza na razie tych doniesień.

Dlaczego Alonso dołącza do Ferrari kosztem Raikkonena? 25 mln euro rocznie dla Alonso >