Niemczyk: Matlak nie jest sobą

- Niektórzy uważają, że robię zamieszanie wokół kadry, ale ja przecież szczerze mówię, to co mi się nie podoba - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były trener polskich siatkarek Andrzej Niemczyk. Według niego selekcjoner Jerzy Matlak podczas meczów nie jest tym samym selekcjonerem co podczas meczów ligowych.

W wywiadzie dla gazety były szkoleniowiec naszej kadry odniósł się do słów Matlaka, który stwierdził, że Niemczyk nie jest już jego kolegą. - Zawsze byliśmy dobrymi kumplami. Nie wiem dlaczego mu się tak odmieniło. Niektórzy uważają, że robię zamieszanie wokół kadry, ale ja przecież mówię to, co mi się nie podoba. Robię to dlatego, bo mam nadzieję, ze niektórzy wyciągną wnioski z moich podpowiedzi - powiedział Niemczyk, który wcześniej zarzucał Matlakowi, że ten nie dał szans na grę rezerwowym zawodniczkom podczas przegranego meczu z Holenderkami.

Niemczyk uważa, że Matlak w czasie spotkań jest zbyt spokojny. - On nie jest po prostu sobą. Wydaje się za bardzo przygaszony i spokojny. Odnosił sukcesy w rozgrywkach klubowych prowadząc zespoły w inny sposób. Kiedy trzeba było, to ostro opierniczył.