Białkowski zadebiutował w Barnsley

Bramkarz pierwszoligowego angielskiego Suthampton Bartosz Białkowski, który na początku tygodnia został wypożyczony do zespołu Championhip Barnsley, rozegrał 90 minut w spotkaniu ligowym swojego tymczasowego klubu. Barnsley w meczu 10. kolejki pokonało na własnym boisku West Bromich Albion 3:1.

W czasie całego spotkania Białkowski musiał interweniować kilkakrotnie. Przez długi czas udawało mu się zachować czyste konto. Skapitulował dopiero w 88. minucie po strzale Christophera Brunta. Jego zespół wygrywał jednak już 3:0. Dzięki temu zwycięstwu "The Reds" zajmują 21. miejsce w tabeli

22-letni golkiper, który w Southampton jest tylko drugim bramkarzem, ma do rozegrania w Barnsley jeszcze jedno spotkanie. W sobotę jego zespół zagra z Ipswich. Po tym spotkaniu Białkowski wróci do zespołu "Świętych".