Liga Mistrzów. Barcelona bez Thierry'ego Henry

- Henry nie wystąpi we wtorkowym meczu Barcelony z Dynamem Kijów z powodu naciągnięcia mięśnia - powiedział w poniedziałek trener katalońskiej drużyny Josep Guardiola.

Piłkarz nabawił się kontuzji w weekend podczas wygranego 2:0 meczu z Malagą. W pierwszej połowie został zmieniony przez Zlatana Ibrahimovicia. To kolejny problem w ataku Barcelony, nie w pełni sił jest Ibrahimović, który narzeka na kostkę. Trener nie może też skorzystać z Bojana Krkicia. Co prawda do zdrowia po trzymiesięcznej kontuzji dochodzi Andres Iniesta, który już grał jako piłkarz nastawiony na ofensywę, ale nie jest jeszcze w pełni sił. - Nie jest gotowy na 100 procent. Potrzebuje jeszcze trochę czasu. Po prostu chcemy go wprowadzać krok po kroku, ale jest w coraz lepszej formie i z biegiem czasu będzie grał coraz więcej - twierdzi Guardiola.Atutem Barcelony może być sprowadzony przed sezonem z Szachtara Donieck obrońca Dymytro Chygrynsky. Nie może co prawda grać w meczach Ligi Mistrzów bo grał w meczach kwalifikacyjnych Szachtara, ale zna dobrze najbliższego rywala Barcelony. - Musicie pamiętać, że to mistrz Ukrainy. Ci piłkarze cały czas naciskają na rywali i pozostawiają im mało miejsca do rozegrania piłki. Są silni i doskonale rozgrywają kontratak - powiedział Ukrainiec.

Barcelona jest niepokonana od ośmiu kolejnych meczów w LM. Z Dynamem grała już w sezonie 1997/98 i dwukrotnie przegrała (0:4 i 0:3) z drużyną Walerego Łobanowskiego, w której ataku grali wtedy Andriej Szewczenko i Sergiej Rebrow.

Liverpool stracił Mascherano i Benayouna ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA