Ekstraklasa a reprezentacja: Piechniczek rzucił pomysł na wiatr

Od kilkunastu dni PZPN mówił o przeniesieniu najbliższej kolejki ekstraklasy, by trener Stefan Majewski miał więcej czasu na zgrupowanie reprezentacji. Mówił, ale nie zrobił nic. Ekstraklasy SA i telewizji o pomyśle nikt nawet nie poinformował, więc 9. kolejka zostanie rozegrana zgodnie z planem.

W Ekstraklasie usłyszeliśmy, że gdyby PZPN pokazał, że bardzo mu zależy, pewnie udałoby się zmienić terminarz. Ale związek poza ogłoszeniem pomysłu nie zrobił nic, by pomóc selekcjonerowi. - Nie dostaliśmy żadnej prośby, czytaliśmy o nim tylko w mediach - mówi Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasy SA.

Nikt także nie skontaktował się z telewizjami. Dlatego stacje rozesłały już weekendowe ramówki uwzględniające mecze 9. kolejki Ekstraklasy. - Pewnie jak zwykle ktoś myślał, że sprawą zajął się ktoś inny, i w końcu o piśmie zapomniano. U nas to norma - mówi działacz PZPN.

Na pomysł wpadł wiceprezes Antoni Piechniczek. W dyskusji m.in. z prezesem Grzegorzem Latą, dyrektorem Jerzym Engelem i trenerem kadry podpowiedział, żeby - wzorem dawnych lat, kiedy on sam prowadził kadrę - przełożyć weekendowe mecze, zebrać 13 powołanych ligowców w czwartek i przeprowadzić dodatkowe treningi. Tym bardziej że defensywa w meczu z Czechami będzie prawdopodobnie złożona z zawodników Ekstraklasy (Rzeźniczak, Jodłowiec, Głowacki, Gancarczyk).

Majewski uznał pomysł za świetny. Ekstraklasa SA i pokazujące mecze ligowe telewizje Canal+ Sport i Orange Sport kręciły nosem. Zmiana terminarza oznaczałaby straty.

Piechniczek grzmiał: - Ta decyzja pokaże, kto kocha piłkę i komu zależy na reprezentacji. Dowiemy się też, kto po której stronie barykady się znajduje.

W poniedziałek do niego zadzwoniliśmy. - Dopiero w środę przyjadę do Warszawy i dowiem się więcej. Ale mam nadzieję, że kompetentne osoby zajęły się sprawą i nie skończyło się na rzuceniu pomysłu na wiatr - mówił Piechniczek.

Majewski przyznał, że zgrupowanie rozpocznie się we Wronkach w poniedziałek. Mało prawdopodobne, by kolejkę udało się przełożyć w dwa dni, które pozostały do czwartku.

Pozwólmy Majewskiemu przesunąć kolejkę Ekstraklasy! PZPN wybierze selekcjonera do 20 listopada. Pięciu kandydatów - czytaj tutaj >

Więcej o: