Książę w Liverpoolu: Klub zostanie sprzedany szejkom za ok. 350 mln funtów?

Należąca do księcia Arabii Saudyjskiej firma F6 chce odkupić od 25 do 50 proc. udziałów Liverpoolu. - Zapłacimy od 200 do 350 mln funtów - mówią inwestorzy

Wicemistrz Anglii byłby trzecim - po Manchesterze City i Portsmouth - klubem Premier League przejętym przez szejków. - Wkrótce powinniśmy się porozumieć - mówi książę Faisal bin Fahd bin Abdullah al-Saud. Negocjacje prowadzi z George'em Gillettem.

Amerykanin i jego wspólnik Tomem Hicks od miesięcy szukają inwestorów w krajach Zatoki Perskiej. Rozmawiali już z szejkami z Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Robią, co mogą, bo przyjście do Liverpoolu sprowadziło na nich kłopoty.

Dwa lata temu na zakup klubu zaciągnęli kredyty, które przez finansowy kryzys z trudem spłacają. Kilka tygodni temu wysupłali 50 mln funtów, by banki zgodziły się na przełożenie spłaty sięgających 250 mln funtów długów. Kibice chętnie by ich z Anfield Road przepędzili. Amerykanie obiecywali budowę nowego stadionu. Dziś twierdzą, że prace ruszą, gdy skończy się kryzys, i zastanawiają się nad podniesieniem cen biletów.

Książę oglądał sobotnie spotkanie Liverpoolu z Hull (6:1). Rozmawiał także z Gilletem o wybudowaniu szkółek piłkarskich oraz organizacji wyścigów Nascar na Bliskim Wschodzie.

Jeszcze bez nowego sponsora Liverpool zagra dziś w drugiej kolejce Ligi Mistrzów z Fiorentiną. Z innymi wielkimi firmami spotkają się zespoły z Polakami w kadrze. Rubin Kazań z Rafałem Murawskim na ławce spotka się z Interem, a Olympiakos Michała Żewłakowa jedzie do Londynu na mecz z Arsenalem. Były kapitan reprezentacji ma zagrać od początku na prawej obronie.

We wtorek gra Liga Mistrzów

Grupa E: Debreczyn - Lyon 20.45 (kanał 57 platformy N); Fiorentina - Liverpool 20.45 (kanał 58 platformy N). Grupa F: Rubin Kazań - Inter Mediolan 18.30 (kanał 59 platformy N); FC Barcelona - Dynamo Kijów 20.45 (nSport). Grupa G: Glasgow Rangers - Sevilla; Unirea Urziceni - VfB Stuttgart. Grupa H: AZ Alkmaar - Standard Liege; Arsenal - Olympiakos 20.45 (kanał 59 platformy N).

Ferguson: Postawiłem na to, że Cristiano Ronaldo będzie królem strzelców - czytaj tutaj ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.