F1: Szef Ferrari: Massa może wrócić jeszcze w tym sezonie

Szefujący Ferrari Stefano Domenicali nie wyklucza, że Felipe Massa jeszcze w tym sezonie wróci za kierownicę swojego samochodu - podaje serwis F1.pl

Brazylijczyk wciąż przechodzi rehabilitację po wypadku, jakiego doznał 25 lipca podczas kwalifikacji do Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Został wówczas uderzony w głowę przez metalową sprężynę, która odpadła z bolidu jego rodaka Rubensa Barrichello z teamu Brawn GP-Mercedes, stracił panowanie nad samochodem i uderzył z prędkością około 250 km/godz. w barierę ochronną z opon.

Początkowo włoska ekipa stwierdziła, że Massa w 2009 roku nie usiądzie już w kokpicie F60, ale teraz okazuje się, że scenariusz ten może się zmienić. -On z całą pewnością wróci za kierownicę, ale nie ma powodu, aby się spieszyć, jeśli nie jest gotów. Niczego nie wykluczam, musimy być jednak ostrożni - stwierdził Domenicali.

Optymizm szefa Ferrari może dziwić, bo zaledwie kilkanaście dni temu Massa przeszedł operację, w trakcie której w czaszce nad lewym okiem wstawiono mu płytkę tytanową. Trwający ponad cztery godziny zabieg zakończył się sukcesem. Lekarze przewidują, że sama rehabilitacja kierowcy potrwać może jeszcze około dwóch miesięcy.

Sam kierowca przyznał, że najpierw chce wystartować w wyścigu gokartów (27-29 listopada w brazylijskiej miejscowości Florianopolis), którego jest współorganizatorem.

Więcej o zapowiedzi powrotu Massy - czytaj na F1.pl ?