Tymczasowy szef Renault: Alonso odejdzie

Pełniący funkcję tymczasowego dyrektora wykonawczego w Renault Jean-Francois Caubet zasugerował, że dwukrotny mistrz świata - Hiszpan Fernando Alonso, odejdzie z jego teamu po sezonie.

Hamilton najlepszy w Singapurze ?

Zapytany przez francuską telewizję TF1 o możliwość zamiany zespołu teamu przez Alonso, Caubet powiedział: - Renault pozostanie jego rodziną. Będziemy za nim tęsknić, ale i on będzie tęsknił za nami.

O przejściu Hiszpana do Ferrari mówi się już od miesięcy. To, że porozumiał się on z teamem z Maranello jest w środowisku F1 tajemnicą poliszynela.

 

Tymczasem sam Alonso, który zajął trzecie miejsce w Singapurze, swoje podium zadecydował Flavio Briatore - dożywotnio zdyskwalifikowanemu byłemu szefowi Renault. Dodał także, że ten sukces nie zmienił jego decyzji odnośnie tego, dla kogo będzie jeździł w przyszłym sezonie. - Już ją podjąłem. Niedługo się o niej dowiecie - powiedział Hiszpan.

Alonso wywalczył z Reanult dwa tytuły mistrzowskie - w 2005 i 2006 roku. W 2008 ponownie dołączył do zespołu po jednorocznym pobycie w McLarenie.

Więcej o Formule 1 - czytaj tutaj ?