Bundesliga. Hamburger SV pokonało Bayern Monachium

Mladen Petric strzelił gola na wagę zwycięstwa i prowadzenia w tabeli. Hamburger SV pokonało Bayern Monachium 1:0. To druga porażka piłkarzy z Bawarii w tym sezonie, zespół traci do prowadzących w tabeli już sześć punktów.

Dzięki wygranej Hamburger objął prowadzenie w Bundeslidze. Klub ma tyle samo punktów co Bayer Leverkusen, ale lepszy bilans bramkowy.

- To bardzo miłe, że jesteśmy na szczycie, ale zdajemy sobie sprawę, że szybko można z niego spaść - uspokajał nastroje bohater meczu Petric.

Trener Bayernu Louis van Gaal posadził na ławce dwóch napastników Mario Gomeza i Miroslava Klose. Formację ofensywną utworzyli natomiast Franck Ribery, Arjen Robben i Ivica Olic. Ribery po raz pierwszy w tym sezonie zagrał od pierwszej minuty meczu.

Piłkarze z Monachium mieli zdecydowaną przewagę na początku spotkania. Świetne akcje konstruował Ribery, żadna jednak nie zakończyła się zdobyciem bramki. Sytuacja odwróciła się w drugiej połowie meczu. W 72. minucie pięknego gola zdobył w końcu Petric.