El. MŚ 2010. Kadra Majewskiego. Polczak, Iwański...

- To piłkarze, którzy mają zagrać jak najlepiej w meczach z Czechami i Słowacją. Tych których w kadrze zabrakło, nie skreslamy - powiedział Stefan Majewski na konferencji prasowej, na ktorej zaprezentował skład kadry. Wielu piłkarzy, takich jak Maciej Iwański, Jarosław Bieniuk, Dawid Janczyk, Mariusz Pawelec, Kamil Grosicki, Rafał Murawski, Sławomir Peszko, Piotr Polczak czy Adam Kokoszka dawno w niej nie grało. Zabrakło kapitana drużyny Leo Beenhakkera Michała Żewłakowa.

W reprezentacji, która rozegra dwa ostatnie mecze eliminacji do mundialu w RPA - z Czechami i Słowacją, zabraknie także Dariusza Dudki, wielokrotnego reprezentanta Jacka Krzynówka i Artura Boruca. Powołany został natomiast Euzebiusz Smolarek, który nie zachwycał w ostatnich meczach i jest aktualnie bez klubu.

W kadrze będzie 14 piłkarzy grających na polskich boiskach i 12 z klubów zagranicznych. Szczególne kontrowersje może wzbudzać brak Boruca, do którego nowy trener nie ma podobno zaufania. Powrócił po kilku latach przerwy Jerzy Dudek, który jednak cały czas siedzi na ławce rezerwowych Realu Madryt i nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji.

Bramkarze:

Jerzy Dudek, Sebastian Przyrowski, Wojciech Kowalewski.

Obrońcy:

Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Głowacki, Seweryn Gancarczyk, Jarosław Bieniuk, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Piotr Polczak, Jakub Rzeźniczak.

Pomocnicy:

Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Sławomir Peszko, Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro, Mariusz Lewandowski, Maciej Iwański Łukasz Piszczek, Euzebiusz Smolarek, Jakub Wilk.

Napastnicy:

Dawid Janczyk, Ireneusz Jeleń, Robert Lewandowski, Paweł Brożek, Kamil Grosicki.

Majewski: zmieniłem kadrę, bo chcę dwóch zwycięstw i awansu do baraży Nie ma Boruca - w kadrze jest Dudek >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.