Kadra bez Boruca, Żewłakowa i Krzynówka!

Jerzy Dudek i Wojciech Kowalewski wracają do reprezentacji Polski. Tymczasowy selekcjoner Stefan Majewski nie powołał natomiast kilku kluczowych piłkarzy drużyny Leo Beenhakkera.

Nazwiska 23 piłkarzy na mecze eliminacyjne z Czechami (10 października) i Słowacją (14 października) oraz swoich współpracowników Majewski ogłosi dziś. Z kadry Beenhakkera na listę załapał się 30-letni Mariusz Lewandowski. Znaleźli się na niej także pomijani przez Holendra Sławomir Peszko z Lecha i Arkadiusz Głowacki z Wisły. Przyjedzie Roger Guerreiro i Ludovic Obraniak, a także Ireneusz Jeleń, Dariusz Dudka i Jakub Błaszczykowski. Nie będzie Wojciecha Łobodzińskiego i Marka Saganowskiego.

Żewłakow i Krzynówek nie zostali powołani ze względu na metrykę - obaj skończyli już 33 lata i jeśli Majewski pozostanie selekcjonerem, nie będzie ich brał pod uwagę przy budowie zespołu na Euro 2012.

Do Boruca nowy selekcjoner nie ma zaufania. Powołał ludzi, co do których jest pewien, że zagrają dla niego. Dudek ostatni raz zagrał w kadrze jesienią 2006 roku - w przegranym 1:3 meczu z Finlandią. Ma 58 występów w reprezentacji, jeszcze dwa dzielą go od klubu Wybitnego Reprezentanta.

Kowalewski był na Euro 2008 (przyjechał jako rezerwowy w miejsce kontuzjowanego Tomasza Kuszczaka). Ostatni raz zagrał w kadrze w lutym 2007 roku - przeciwko Słowacji na zgrupowaniu w Hiszpanii. Trzecim bramkarzem będzie Sebastian Przyrowski - w meczu zagra rezerwowy Realu Madryt Dudek albo podstawowy gracz Iraklisu Saloniki Kowalewski.

Tylko dwa efektowne zwycięstwa spowodują, że Majewski zachowa szanse na pozostanie selekcjonerem.

Pozwólmy Majewskiemu przesunąć kolejkę Ekstraklasy, bo będzie miał wykręty! PZPN postanowił - bilety na Słowację nie potanieją >