Ransford Osei - niedoszła gwiazda Legii zabłyśnie na mundialu U-20

W czwartek rozpoczynają się w Egipcie piłkarskie mistrzostwa Świata do lat 20. Taki turniej jest targiem pełnym młodych super talentów. Serwis Goal.com i oficjalna strona FIFA wybrały tych, którym warto się przyglądać. Jest wśród nich Ransford Osei, który w zeszłym roku niemal trafił do Legii Warszawa.

Zobacz popisy Osei na Zczuba.tv  ?

Na liście najbardziej gorących nazwisk mistrzostw znaleźli się także m.in. Brazylijczyk Douglas Costa, Paragwajczyk Hernan Perez, Niemiec Richard Sukuta-Pasu, Hiszpan Fran Merida i Czech Tomas Necid. Listę otworzył jednak Ghanijczyk.

Osei jest bardzo szybkim napastnikiem, podporą reprezentacji Ghany. Na mundialu U-17 w 2007 roku zdobył sześć bramek, został wicekrólem strzelców i obok Toniego Kroosa z Bayernu i Bojana Krkicia z Barcelony był jednym z najlepszych piłkarzy turnieju.

Magazyn "World Soccer" umieścił go na liście 50 najzdolniejszych juniorów na świecie, a angielskie brukowce donosiły swego czasu o testach w Manchesterze City. Zawodnika z tak imponującym CV w polskiej lidze nigdy nie było.

Obecnie Osei gra w holenderskim klubie Twente. Transfer Ghanijczyka zablokowała FIFA, bo rewelacyjny piłkarz nie miał jeszcze wtedy ukończonych 18 lat. Legia była gotowa zatrudnić zawodnika na okres próbny tylko na podstawie oglądanych taśm wideo.

- Zdając sobie sprawę, że jest to zawodnik niepełnoletni, zwróciliśmy się do FIFA o zajęcie stanowiska, czy taki piłkarz będzie mógł zostać zatwierdzony do gry. Wczoraj dostaliśmy odpowiedź negatywną i w związku z tym Osei nie będzie występował w naszych barwach - poinformował w marcu 2008 roku członek zarządu stołecznego klubu Jarosław Ostrowski.

Real wygrywa - Ronaldo bije rekord ?