Puchar Polski. Sensacja. Rezerwy Bytovii ograły Polonię Bytom

Sensacyjny przebieg meczów w 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski! Rezerwy Bytovii Bytów (liga okręgowa) wygrały z Polonią Bytom 2:1, niedawnym wiceliderem Ekstraklasy. ŁKS Łódź przegrał w Otwocku ze Startem 2:3. Faworyci odpadli z dalszych rozgrywek.

Wyniki 1/16 Pucharu Polski znajdziesz tutaj ?

Zespół z Bytowa to klub spod Słupska. Rezerwy na co dzień grają w klasie okręgowej. W meczu z Bytomianami zagrali jednak piłkarze, którzy grają w trzecioligowej pierwszej drużynie. Polonia to niedawny wicelider ekstraklasy.

Bytowianie musieli do 1/16 Pucharu Polski przebijać się jeszcze z rozgrywek regionalnych. Na szczeblu ogólnopolskim w rundzie przedwstępnej pokonali 2:1 OKS Olsztyn. W rundzie wstępnej po dramatycznym meczu wyeliminowali Wisłę Puławy wygrywając 5:3 po dogrywce. w przepisowym czasie padł remis 3:3, choć Bytovia II prowadziła już 3:0. W pierwszej rundzie PP trafili na Tur Turek, z którym skromnie wygrali 1:0.

Bytovia Bytów została założona w 1946 r. Awans do 1/8 finału Pucharu Polski to największy sukces w historii klubu, którego najlepszym występem w tych rozgrywkach była 1/32 finału w 2003 r. Poza tym bytowianie w sezonie 1994/95 grali w III lidze (obecnej II lidze). Teraz Bytovia występuje w grupie pomorskiej III ligi a jej rezerwy w grupie słupskiej ligi okręgowej.

Drugoligowy Start Otwock wygrał 3:2 z ŁKS Łódź - niedawnym zespołem ekstraklasy. Do przerwy prowadził już 2:0.

Dolcan Ząbki (I liga) wyeliminował z Pucharu Polski Śląsk Wrocław po 90 minutach było 1:1, a dogrywka nie przyniosła goli. W karnych lepsi okazali się piłkarze z Ząbek, którzy wygrali 5:4.

Blisko sensacji było w Kobylinie, gdzie czwartoligowy Piast podejmował Cracovię Kraków. Podobnie jak w Ząbkach padł remis 1:1 a w karnych lepsi (4:2) okazali się krakowianie.