Wenger o debiucie Szczęsnego: Charyzma i spokój

- Jest charyzmatyczny i spokojny - powiedział po debiucie Wojciecha Szczęsnego trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger. Kanonierzy wygrali z West Bromwich Albion 2:0 i awansował do kolejnej rundy Carling Cup.

Zobacz debiut Szczęsnego w Arsenalu na Zczuba.tv ?

- Podobało mi się jak zagrał - powiedział Wenger. Szczęsny po raz pierwszy w karierze zagrał w drużynie i spisał się bardzo dobrze. Oficjalna strona internetowa klubu napisała, że 19-latek był jednym z najlepszych na boisku. Szczęsny zagrał przeciwko WBA całe spotkanie i zachował czyste konto.

- On ma refleks, jest charyzmatyczny i spokojny. Od razu widać, że jest niezłym bramkarzem - mówił o Polaku Wenger. - Pamiętajcie o tym, że w zeszłym sezonie złamał obie ręce. Był świetnie zapowiadającym się piłkarzem, ale podczas treningu sztanga przygniotła mu ręce i je połamała - przypomniał trener Arsenalu.

"W ciągu dwóch minut Polak wspaniale wybronił strzały Simona Coxa i Roberta Korena" - pisze w relacji z meczu dziennik "The Sun". "Oni zmusili go do dobrych interwencji" - pisze na swojej stronie internetowej BBC.

Michał Szadkowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl cytuje na swoim blogu znajomego fana Arsenalu, który widział debiutancki mecz Szczęsnego: - Wojtek zagrał naprawdę bardzo dobrze. Świetnie czyta grę, dobrze się ustawia, ma długie łapy i dobry refleks. Kilka razy wyśmienicie wybronił na linii. Problemem są dośrodkowania (wychodzi do nich niezbyt pewnie, w dodatku widać, że to jeszcze młody chłopak, nie ma masy i siły, żeby bezpiecznie przetrwać zderzenie z napastnikiem - raz wypadła mu piłka z rąk) oraz dalekie kopnięcia (podawał głównie rękami i nogami po ziemi). Generalnie - gra trochę jak Fabiański, ale ma lepsze warunki i, przede wszystkim, umie się wydrzeć na obrońców. No i nie ma porównania z Mannone - Szczęsny jest po prostu dużo pewniejszy.

Drogba będzie prawdziwym liderem Chelsea - mówi Carlo Ancelotti ?

Więcej o: