Błaszczykowski na ławce w Pucharze Niemiec

Borussia Dortmund wygrała w Karlsruhe 3:0 w meczu Pucharu Niemiec. Kuba Błaszczykowski nie wszedł na boisko.

Wydarzeniem wtorkowych meczów w Pucharze Niemiec było wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium nad Oberhausen. Klub z Bawarii całkowicie zdominował rywali i wygrał 5:0 (2:0). Od pierwszej minuty wystąpili wracający po kontuzji Miroslav Klose i Franck Ribery. W drugiej połowie na boisko wszedł Luca Toni. Był to pierwszy mecz Włocha w sezonie. Trener Luis Van Gaal pozostawił jednak na ławce kilku kluczowych piłkarzy jak Arjen Robben czy Bastian Schweinsteiger.

Wyniki:

Bayern - Oberhausen 5:0 (2:0): Embers (31. sam.), Gomez (41.), Van Buyten (67., 86.), Muller (70.)

Borussia M. - Duisburg 0:1 (0:0): Andersen (90.)

Nurnberg - Hoffenheim 0:1 (0:1): Nielssen (35.)

Trier - Arminia Bielefeld 4:2 (0:0, 2:2): Senesie (61., 75.k, 120.), Risser (110.) - Janjić (46., 49.)

Ahlen - Furth 2:3 (0:0, 1:1): Tankulić (87., 93.) - Nothe (61.), Mokhtari (95.), Muller (120.)

Bohum - Schalke 0:3 (0:1): Westermann (9.), Altintop (56.), Fuchs (75. sam.)

Karlsruher - Dortmund 0:3 (0:2): Zidan (2.), Barrios (22., 50.)

Koblenz - Cottbus 4:2 (1:1, 2:2): Steiber (14.), Everson (51., 104.), Geisler (120.) - Jula (8.), Sorensen (79.).

Markus Berg: Potrzebujemy napastnika w HSV ?