Ballack: Walka o mistrzostwo Anglii to wyścig pomiędzy Chelsea a Manchesterem United

Według pomocnika reprezentacji Niemiec Michaela Ballacka w wyścig o mistrzostwo Anglii włączą się tylko dwa konie. W obecnych rozgrywkach Premier League mają się liczyć wyłącznie Chelsea Londyn i Manchester United

Pomocnik Chelsea czuje, że obecny sezon Premier League będzie wewnętrzną potyczką pomiędzy The Blues i Machesterem United, pomimo sporej siły "grupy pościgowej".

- To będzie wyglądało jak wyścig dwóch koni, choć oczywiście nie chcę skreślać innych drużyn. Do tej pory bardzo dobrze radził sobie Manchester City, zaś Tottenham, Arsenal i Liverpool to wciąż zespoły, które potrafią seryjnie wygrywać mecze w każdym okresie sezonu - powiedział dla "Daily Telegraph".

- Ale United ma olbrzymi atut: wiele świetnych lat za nimi, gdzie zdobywali tytuł Premier League i trzy mistrzostwa Anglii, co czyni ich niezwykle pewnymi siebie.

Ballack dodaje jednak, że osobowość Carlo Ancelottiego przynosi podobne rezultaty w Chelsea. Dzięki Włochowi zawodnicy The Blues znają swoją wartość. - Trener powtarza nam ciagle: "Musicie czekać na swoją szansę, a kiedy ona przyjdzie będziecie wręcz zabójczy. Nikt was nie pokona" To daje drużynie wiele pewności siebie - kończy Ballack

Problem trenera Chelsea - Ancelotti cierpi przez muzykę ?