Stefan Majewski powoła Jelenia i Peszkę, waha się nad Smolarkiem

W piątek tymczasowy selekcjoner kadry ogłosi skład na mecze z Czechami i ze Słowacją. Wśród powołanych będą m.in.: Artur Boruc, Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak, Jakub Błaszczykowski, ale też Ireneusz Jeleń i Sławomir Peszko.

We wtorek Stefan Majewski miał ogłosić nazwiska sztabu trenersko-medycznego. - Nie chcę organizować konferencji prasowej w trakcie żałoby narodowej - mówi jednak Sport.pl. Jego asystentów poznamy w piątek, ale nieoficjalnie mówi się, że jednym z nich zostanie Lesław Ćmikiewicz, a trenerem bramkarzy na pewno będzie Józef Młynarczyk. - Obaj są moimi przyjaciółmi i niezależnie od tego, jakie decyzje ogłoszę w piątek, na pewno nimi pozostaną - deklaruje Majewski.

O nazwiskach piłkarzy selekcjoner w ogóle nie chce mówić. - Właśnie patrzę, kto grał w weekend. I cieszę się z powrotu do pierwszego składu Auxerre Irka Jelenia - mówi Majewski. - Wezmę tych, którzy chcą jak najlepiej grać dla kraju. A ja wiem, że mogę im w tym tylko pomóc.

Selekcjoner waha się, czy powołać Ebiego Smolarka. 28-letni skrzydłowy jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny w kwalifikacjach (sześć goli), ale od początku sezonu nie ma klubu i trenuje indywidualnie w Holandii. Nawet jeśli do końca tygodnia znajdzie drużynę, i tak będzie miał spore zaległości.

Stefan Majewski ? poda nazwiska współpracowników w piątek

Czy HSV to odpowiedni klub dla Ebiego Smolarka?
Więcej o: