Baresi: Ronaldinho jeszcze będzie ważny dla Milanu

Legenda AC Milan - Franco Baresi broni Brazylijczyka występującego w składzie "Rossonerich". - Ronaldinho potrzebuje więcej czasu. Myślę, że wciąż może być ważnym zawodnikiem dla tego składu - powiedział Baresi. Piłkarz jest w kiepskiej formie, opuścił także dwa ostatnie mecze drużyny.

Ronaldinho wydaje się być gotowy na środowy mecz w Serie A przeciwko Udinese. W ostatnim spotkaniu z Bologną nie wystąpił z powodu grypy. Choroba wykluczyła go także ze środowego meczu z Olympique Marsylia w Lidze Mistrzów.

Baresi, który grał w Milanie przez dwadzieścia lat wciąż wierzy, że Ronaldinho się odrodzi. - Zmagający się z niedyspozycją rozgrywający potrzebuje więcej czasu, by odbudować swoją najlepszą dyspozycję - powiedział.

- Jesteśmy dopiero na początku sezonu, każdy mecz jest oddzielną historią - dodał były obrońca. - Ronaldinho jest częścią grupy zawodników i to trener wybiera tych, którzy grają najlepiej. Jeśli chodzi o Brazylijczyka, to nie sądzę, by było to dla niego problemem - wyznał Baresi.

Ronaldinho swój pierwszy sezon na San Siro nie może zaliczyć do wybitnych. W lidze zagrał tylko w 26 meczach, podczas których zdobył osiem bramek. Odejście Kaki do Realu Madryt dało byłemu graczowi Barcelony szansę na zajęcie centralnego miejsca w drużynie, ale poza pierwszym meczem ze Sieną, nie wywarł on zbyt dobrego wrażenia.

Mimo, iż w Serie A Milan traci do prowadzącego Juventusu już pięć punktów, to Baresi jest optymistą. - Jesteśmy na początku sezonu i może być tylko lepiej. Przeciwko Marsylii piłkarze zagrali świetny mecz i osiągnęli doskonały wynik.

Piłkarze "Czerwono - czarnych" nie zdobyli mistrzostwa kraju od 2004 roku.

Pozostałe wyniki Serie A - Sampdoria i Juve mają komplet punktów ?