Policja zajmie się sprawą uderzenia fana przez Bellamy'ego

Angielska policja zapowiedziała, że przeprowadzi dochodzenie w sprawie incydentu jaki miał miejsce po niedzielnych derby Manchesteru. Piłkarz City - Craig Bellamy uderzył fana United, który wtargnął na boisko. Najprawdopodobniej chciał on zaatakować byłego zawodnika "Czerwonych Diabłów" - Carlosa Teveza broniącego obecnie barw City.

Zobacz całe zajście na Z Czuba.tv ?

Sytuacja miała miejsce tuż po zakończeniu meczu. Kibic wbiegł na boisko i zmierzał w kierunku Teveza, ale w połowie drogi zatrzymali go ochroniarze. Wówczas doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy fanem, a Bellamy'm. Piłkarz uderzył kibica prosto w twarz, jeszcze zanim ochroniarze odciągnęli go poza boisko.

Walijski napastnik za swój "wyczyn", może mieć teraz problemy z policją. - Żadna oficjalna skarga nie została jeszcze złożona przez którąkolwiek ze stron, ale sami wszczęliśmy śledztwo w tej sprawie - powiedział rzecznik policji.

Trener City - Mark Hughes podjął próbę odwrócenia uwagi od swojego piłkarza. - Ten człowiek nie powinien się znaleźć na boisku, to jest nie do zaakceptowania - powiedział po meczu szkoleniowiec.

Policja zajmie się także sprawą monety, którą piłkarz City - Javier Garrido został trafiony w głowę. Stało się to w przerwie, gdy przechodził on wraz z Tevezem obok sektora zajmowanego przez kibiców gospodarzy. W trakcie całego meczu 51 osób zostało usuniętych ze stadionu, a 12 trafiło do aresztu za naruszenie porządku publicznego na Old Trafford.

Niesamowite derby Manchesteru - relacja z meczu ?