Lato, wzorem PZPS zorganizuje konkurs na trenera kadry

PRZEGLĄD PRASY. PZPN chce poprawić swój wizerunek przy okazji wyboru nowego selekcjonera - Zamierzamy czerpać wzorce ze związku siatkówki - zadeklarował Lato z rozmowie z ?Dziennikiem?.

PZPN chce pokazać, że jest w stanie przeprowadzić uczciwy i merytoryczny konkurs na stanowisko trenera kadry. - Jest kilku kandydatów. Zapoznamy się z ich koncepcją kadry i planami rozwoju - deklaruje Lato.

Prezes PZPN chce wprost czerpać ze wzorców Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS zrobił otwarty konkurs, z którego wyłonił trzech kandydatów. Wybrany ostatecznie Daniel Castellani doprowadził reprezentację do złota na mistrzostwach Europy.

Lato faktycznie interesuje się rozwiązaniami PZPS, dzwonił nawet do prezesa związku Mirosława Przedpełskiego. - To była luźna rozmowa - zastrzega Przedpełski. - My zorganizowaliśmy profesjonalny konkurs i to chyba dobra droga - dodaje.

Nie wiadomo jak na taką formułę zareagują sami zainteresowani. - Każdy kto chce dostać kadrę, musi przedstawić swój plan. Ale dyskusja, prezentacje, wykresy? Nie wiem co odpowiedzieć - dziwi się Franciszek Smuda.

Dyplomatyczny Smuda chwali PZPN ?

Więcej o: