Kto na trenera reprezentacji Polski?

Po zwolnieniu Leo Beenhakkera PZPN szuka nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Do związku dotarło kilka ofert od trenerów z zagranicy. Wiadomo, że CV wysłali Lothar Matthäus i Avram Grant. Poszukaliśmy innych trenerów, którzy mogliby poprowadzić reprezentację Polski

Slaven Bilić (Chorwacja)

W listopadzie kończy pracę z reprezentacją Chorwacji, z którą dotarł do ćwierćfinału Euro 2008. Uznawany za jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia w Europie. Kochany przez kibiców, piłkarzy i dziennikarzy.

Jean Tigana (Francja)

Z Fulham awansował do Premier League, z Besiktasem zdobył Puchar Turcji. Od kilku lat nie pracuje, prowadzi winnicę.

Roberto Mancini (Włochy)

Przez siedem lat pracy z Fiorentiną, Lazio i Interem trzy razy zdobywał mistrzostwo, cztery razy Puchar Włoch. Kilka miesięcy temu odrzucił ofertę Zenitu St Petersburg.

Jürgen Klinsmann (Niemcy)

Nie udało mu się z Bayernem, ale reprezentację Niemiec doprowadził do półfinału mistrzostw świata.

Victor Piturca (Rumunia)

Na Euro 2008 jego Rumunia była bliska sprawienia sensacji i awansu do ćwierćfinału z grupy śmierci, w której grały również Francja, Włochy i Holandia. W eliminacjach mundialu 2010 zawiódł i został zwolniony kilka miesięcy temu.

Zico (Brazylia)

Z Japonią wywalczył Puchar Azji, z Fenerbahce był mistrzem Turcji, z CSKA Moskwa Puchar Rosji. Pracował też w Uzbekistanie, w Bunyodkor, gdzie zdobył mistrzostwo i Puchar.

Luciano Spalletti (Włochy)

Z Romą dwa razy zdobył Puchar Włoch, trzy razy zajmował drugie miejsce Serie A. W Lidze Mistrzów doprowadził ją do ćwierćfinału. Za jego czasów rzymianie grali niebywale efektownie.

Avram Grant (Izrael)

Były trener Chelsea już kilka miesięcy temu mówił Super Expressowi, że zastanowiłby się nad pracą w reprezentacją Polski. - Polska jest bliska mojemu sercu, bo przecież mój ojciec pochodzi z waszego kraju, mieszkał w Mławie. Gdyby pojawiła się taka propozycja, to na pewno poważnie bym się nad nią zastanowił.

Dobry czy zły? Ważne by był nasz - jak PZPN wybiera trenera reprezentacji - czytaj tutaj ?

Więcej o: