De Zeeuw: Rada dla zagranicznych trenerów. Nie pracujcie w Polsce

- Jeśli ktokolwiek z Europy zadzwoni do mnie albo Leo z pytaniem, czy warto przyjechać i pracować w Polsce, usłyszy: ?W żadnym wypadku? - powiedział Sport.pl i "Gazecie Wyborczej" Jan de Zeeuw, dyrektor reprezentacji Beenhakkera.

Jan de Zeeuw

Leo przyjedzie do Polski, ale wątpię, by spotkał się z prezesem PZPN. Po historii w Mariborze uważa, że nie mają sobie nic do powiedzenia. Przyjedzie tu po swoje rzeczy i aby załatwić formalności - w Warszawie ma mieszkanie i auto. Na razie kończy rehabilitację operowanego kolana, w Polsce pojawi się nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu.

Jeśli ktokolwiek z Europy zadzwoni do mnie albo Leo z pytaniem, czy warto przyjechać i pracować w Polsce, usłyszy: "W żadnym wypadku". Przy obecnych władzach Związku, które są nastawione na trenera Polaka, nie ma tu klimatu dla obcokrajowca.

Leo mówił w holenderskim radiu, że po zmianie władz PZPN w Związku panuje bałagan, organizacyjnie wszystko idzie w dół, nie ma systemu szkolenia ani żadnego pomysłu. Podczas czerwcowego zgrupowania w Afryce mimo obecności najważniejszych osób z PZPN ani jednego dnia nie poświęciliśmy na rozmowy o piłce.

Specjalny dział EuroBasket 2009 ?

Więcej o: