Amerykańscy kibice nie chcą Adamka. Głosowanie trwa

Wciąż nie wiadomo, z kim swoją być może ostatnią w karierze walkę stoczy legenda amerykańskiego boksu Bernard Hopkins. W ścisłej czołówce listy kandydatów do starcia z popularnym ?Katem? od dłuższego czasu utrzymuje się polski mistrz świata wagi junior ciężkiej Tomasz Adamek.

Gdyby wybór oponenta dla Hopkinsa zależał od amerykańskich kibiców, to do podpisywania kontraktu na pojedynek mógłby się już szykować były czempion czterech kategorii wagowych Roy Jones Junior, który z 57% głosów (dane na godz. 9:30) prowadzi aktualnie w internetowej sondzie zaproponowanej przez portal Yahoo.

"Góral" z Gilowic w tym głosowaniu zajmuje póki co ostatnią pozycję, ale trzeba przyznać, że konkurentów ma znakomitych; oprócz Roy'a Jonesa Jr są to: zwycięzca listopadowej walki Chad Dawson - Glen Johnson (obaj- czołowi zawodnicy wagi półciężkiej, Dawson- jedyny pogromca Adamka) oraz lepszy w planowanej na grudzień konfrontacji Kelly Pavlik - Paul Williams (Pavlik to numer 1 na świecie w wadze średniej, Williams- jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe).

Sonda Yahoo wciąż jest aktywna- swój głos na Tomasza Adamka oddać można na stronie sports.yahoo.com/box.

Wyniki sondy na godz. 9:30:

Roy Jones Jr - 57%

Pavlik/Williams - 21%

Dawson/Johnson - 14%

Tomasz Adamek - 8%

Więcej o boksie znajdziesz - w serwisie Bokser.org ?