Formuła 1. Lotus 13 ekipą w nowym sezonie

Władze Formuły 1 zdecydowały, że 13 ekipą w przyszłym sezonie będzie Lotus. Odrzucono kandydaturę BMW Sauber.

Nowo przyjęty do Formuły 1 zespół będzie nosił nazwę 1Malaysia F1 Team Snd Bhd, a jego szefem będzie Tony Fernandes założyciel i szef wykonawczy spółki Tune Group, która jest właścicielem linii lotniczych Air Asia. Dyrektorem technicznym Lotusa zostanie Mike Gascoyne, a auta zespołu będą wyposażone w silniki Coswortha. Tymczasowa baza zespołu zostanie zlokalizowana w kompleksie RTN w angielskim Norfolk. Centrum technologiczne odpowiedzialne za projekty oraz produkcję powstanie na zapleczu malezyjskiego toru Sepang - czytamy w portalu F1.pl ? .

FIA odrzuciła aplikację BMW Sauber, przyznając jednocześnie, że kandydatura zespołu Roberta Kubicy była bardzo dobrze przygotowana. O tym, że miejsce dostał Lotus zadecydowała niepewna przyszłość ekipy z Hinwil, która po wycofaniu się BMW straciła głównego sponsora. Decyzja FIA o przyznaniu miejsca Lotusowi może utrudnić Sauberowi znalezienie finansów.

Zespół ma jednak jeszcze szanse na start w przyszłym sezonie. FIA przyznała, że BMW ma "14 miejsce", co oznacza, że może zająć miejsce w przypadku problemów innych zespołów, lub w przypadku powiększenia stawki do 14 teamów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.