EuroBasket 2009. Słoweńcy osłabieni przed meczem z Polską

W poniedziałkowym spotkaniu z Polską nie zagra obrońca Goran Dragić, którzy naciągnął więzadła w kolanie. Pod znakiem zapytania stoi też występ kapitana zespołu Matjaza Smodisa. Początek meczu już o 18.15. Relacja na Sport.pl i Z czuba.pl.

Allen Iverson w Polsce - weź udział w konkursie ?

Dragić, który występuje w klubie NBA Phoenix Suns, to drugi rozgrywający w reprezentacji Słowenii i ważny element rotacji w drużynie trenera Jure Zdovca. W poprzednich meczach świetnie spisywał się w obronie i rzucał średnio 9,3 pkt na mecz. Kontuzję odniósł w niedawnym meczu z Litwą.

- To duża strata. Teraz zostaliśmy tylko z jednym rozgrywającym, Jaka Lakoviciem z Barcelony. Wspierać go będzie Jaka Klobucars, ale on nie jest tak dobry jak Dragić - twierdzą słoweńscy dziennikarze. Słoweniec nie zagra ani z Polakami, ani w kończącym rozgrywki drugiej fazy turnieju meczu z Serbią. Gotowy do gry będzie dopiero na ćwierćfinał.

Wątpliwy jest też występ środkowego Matjaza Smodisa, który od jakiegoś czasu narzeka na uraz pleców. Do tej pory zagrał tylko 8 minut w meczu z Wielką Brytanią i 5 z Hiszpanią. O jego występie zdecydują lekarze tuż przed meczem, ale on sam twierdzi, że jest gotowy najwyżej na 5 minut gry.

Marcin Gortat: ? Musimy zresetować głowy.

Więcej o: