Liga włoska. 3 kolejka. Inter wygrywa, Milan szuka nowego Kaki

Inter pokonał Parmę 2:0, Milan tylko zremisował z Livorno 0:0. Liderem jest Juventus, który wygrał z Lazio 2:0

Kilka dni temu dziennikarze pytali José Mourinho czy obawia się Juventusu. - Tak, popatrzcie na moje oczy. Nocami przez nich nie śpię - kpił trener Interu.

Ale po trzech kolejkach to Juventus prowadzi i ma dwa punkty przewagi nad mistrzami. W sobotę piłkarze Ciro Ferrary pokonali Lazio, gola w debiucie strzelił wypożyczony z Barcelony Martin Caceres. Rok temu Barca zapłaciła za urugwajskiego obrońcę aż 16,5 mln euro.

Gdy 22-letni piłkarz strzelał gola, Lazio powinno prowadzić 1:0. Tuż przed przerwą prawidłową bramkę zdobył Stefano Mauri, ale sędzia trafienia nie uznał. Niesłusznie, o czym wczoraj przypomniał Mourinho. - Oglądałem spotkanie z Lazio tylko do gola Mauriego. Potem zabrałem się za obiad - powiedział Portugalczyk.

Jego drużyna męczył się z beniaminkiem z Parmy aż do 71. minuty. W pierwszej połowie nie stworzył ani jednej okazji. Po przerwie Mourinho zmienił pomocnika Thiago Mottę na napastnika Mario Balotellego, a system gry z 4-4-2 na 4-3-3 i jego drużyna zaczęła grać lepiej. Sam Balotelli miał dwie świetne okazje, ale zwycięstwo zapewnili Interowi Diego Milito i Samuel Eto'o, którego Mourinho obwołał kilka dni temu najlepszym napastnikiem świata. - Moi piłkarze zawsze są najlepsi. Tak było w Porto i Chelsea, tak jest i teraz. W poprzednim sezonie najlepszy był Zlatan Ibrahimović - mówił Portugalczyk.

Druga drużyna z Mediolanu tylko zremisowała z Livorno 0:0. - W pierwszej połowie nie dali nam grać. Stwarzali okazje. W drugiej wyglądało to lepiej - mówił Leonardo, trener Milanu. Zapomniał dodać, że po przerwie zastąpił słabego Ronaldinho Andreą Pirlo. Włoch trafił w poprzeczkę, przez kilka minut zrobił więcej niż Brazylijczyk w pierwszej połowie.

Milan potrzebuje wzmocnień, bo oprócz byłego najlepszego piłkarza świata zawodzi także kupiony z Realu Klaas Jan Huntelaar. W sobotę zmienił go Filippo Inzaghi.

Już przed remisem z Livorno działacze ogłosili, że w styczniu sprowadzą nowego Kakę. Przepisy ligi włoskiej pozwalają ściągnąć w sezonie tylko jednego piłkarza spoza Unii Europejskiej. Żeby sprowadzić następnego, klub musi się pozbyć jednego z takich piłkarzy. Milan latem kupił Amerykanina Oguchiego Onyewu, ale kilka dni temu zwolnił Urugwajczyka Tabare Viudeza. - Trudno powiedzieć, kto zostanie nowym Kaką, ale pracujemy nad tym. Pamiętajcie, że sześć lat temu byliśmy w podobnej sytuacji. Sprzedaliśmy do Standardu Liege Aliyu Dattiego, dzięki czemu mogliśmy sprowadzić Kakę - mówił Adriano Galliani, wiceprezydent Milanu. Datti kariery w Belgii nie zrobił, dziś gra w lidze nigeryjskiej. Kaka kilka miesięcy temu został sprzedany do Realu Madryt za 67,5 mln euro.

Wyniki 3. kolejki

LAZIO - JUVENTUS 0:2 (0:0): Caceres (72.), Trezeguet (90.)

LIVORNO - AC MILAN 0:0

ATALANTA - SAMPDORIA 0:1 (0:0): Mannini (64.)

BOLOGNA - CHIEVO VERONA 0:2 (0:0): Pinzi (18.), Pellissier (30.)

FIORENTINA - CAGLIARI 1:0 (0:0): Gilardino (55.)

INTER - PARMA 2:0 (0:0): Eto'o (71.), Milito (88.)

PALERMO - BARI 1:1 (0:1): Budan (90.) - Allegretti (2.)

SIENA - AS ROMA 1:2 (1:0): Maccarone (26.) - Mexes (73.), Riise (89.)

UDINESE - CATANIA 4:2 (1:2): Floro Flores (29.), Di Natale (55., 69., karny, 79.) - Morimoto (12.), Mascara (34., karny)