EuroBasket 2009. Zdovc: Potrzebujemy jeszcze jednego zwycięstwa

- Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze możemy odpaść z turnieju. Dlatego zagramy o zwycięstwo - mówi przed meczem z Polską Jure Zdovc, trener reprezentacji Słowenii. W poniedziałek o 18.15 Polska zmierzy się ze Słowenią w drugim meczu w grupie E. Transmisja Z czuba i na żywo w Sport.pl.

- Dwa zwycięstwa nie gwarantują nam jeszcze nic. Musimy wygrać przynajmniej jedno spotkanie, by awansować do ćwierćfinału - mówi przed meczem z Polską Jure Zdovc.

- Polska to silna drużyna, będzie miała za sobą halę pełną kibiców. Spodziewamy się cieżkiego meczu, ale chcemy wygrać - dodaje Zdovc.

Cały czas nie wiadomo, czy w meczu z Polską zagra kapitan reprezentacji Słowenii Matjaz Smodis. - Dziś trenował normalnie, ale cały czas nie jest w pełni sił. Przed meczem zdecydujemy czy zagra - powiedział Zdovc. Smodis na EuroBaskecie zagrał epizody - osiem minut w meczu z Serbią (rzucił cztery punkty) i pięć minut z Hiszpanią (bez punktów).

W tej chwili Słoweńcy zajmują drugie miejsce w grupie F. Mają dwa zwycięstwa i porażkę. Polska jest piąta (jedno zwycięstwo, dwie porażki) i choć przegrana we wtorkowym meczu nie pozbawi biało-czerwonych szans na awans do ćwierćfinału, to jednak może je znacznie zmniejszyć. A na pewno będzie miała wpływ na rozstawienie przed ewentualnym ćwierćfinałem.

Polska przed meczem z mocną Słowenią ?