Premier League. FA zbada zachowanie Adebayora

Angielska federacja piłkarska zapowiedziała, że zajmie się zachowaniem napastnika Manchesteru City - Emmanuela Adebayora, w sobotnim meczu z Arsenalem Londyn. Piłkarz po strzeleniu gola swojemu byłemu klubowi, przebiegł całe boisko, by świętować bramkę naprzeciwko fanów londyńskiej drużyny.

Adebayor bardzo brutalnie potraktował także swojego byłego kolegę z zespołu - Robina van Persiego. Podczas jednej z akcji trafił go butem w twarz. Holender miał rozciętą skórę, musiała mu zostać udzielona pomoc medyczna.

Van Persie oskarżył byłego partnera o bezmyślne i złośliwe "tupnięcie". - Jestem smutny i rozczarowany - wyznał Holender. - Adebayor zranił mnie dzisiaj. Pokazał prawdziwy brak klasy.

Piłkarz z Togo za prowokowanie fanów Arsenalu, otrzymał podczas meczu żółtą kartkę. - Przyjrzymy się temu w poniedziałek i wtedy rozpoczniemy w tej sprawie proces dyscyplinarny - oświadczył prezes FA Ian Watmore.

Trener City - Mark Hughes broni swojego nowego zawodnika. - On reaguje bardzo emocjonalnie i dał się ponieść chwili. To był fantastyczny gol i wspaniała końcówka. Adebayor przeprosił już przed kamerą i to jest właściwe zachowanie, gdyż oczywiście nie można prowokować fanów.

Mecz w Manchesterze zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 4:2.

O innych meczach Premier League - czytaj tutaj ?