Argentyna nie pojedzie na mundial?

- Do ostatniej kropli krwi będę walczył o awans - oświadczył Diego Maradona, trener reprezentacji Argentyny. Po czterech porażkach w ostatnich pięciu meczach jego zespół znalazł się nad przepaścią.

Zobacz to na Zczuba.tv ?

Po środowej porażce 0:1 z Paragwajem nawet dwa zwycięstwa w ostatnich dwóch spotkaniach (z Peru 10 października u siebie i Urugwajem na wyjeździe 14 października) nie gwarantują Argentyńczykom bezpośredniego awansu. Ich los jest w rękach rywali. Jeśli Chile wygra z Kolumbią za miesiąc, pojedzie na mundial tak jak Paragwaj i Brazylia, które zapewniły sobie awans we wrześniowej serii meczów.

W RPA zagra również Ekwador, jeśli najpierw pokona u siebie Urugwaj, a potem na wyjeździe Chile, dla którego to spotkanie może już nie mieć znaczenia. Szans na awans nie stracił też Urugwaj, który w październiku może wygrać w Quito, a potem u siebie ograć Argentyńczyków, oraz Wenezuela, która zagra z pewnymi awansu Paragwajem i Brazylią.

- Jeszcze nie odpadliśmy! Nie boję się krytyki, nie boję się niczego. Będą pracował dalej niezależnie od tego, kto będzie mnie krytykował - mówi piłkarski idol Argentyny, który jednak trenerem jest fatalnym.

W środowym meczu na 10 min przed końcowym gwizdkiem - gdy trzeba było odrobić jednobramkową stratę - Maradona wprowadził na boisko 36-letniego środkowego obrońcę Rolando Schiaviego. Dla zawodnika Estudiantes La Plata był to... debiut w kadrze. Wcześniej asa Atletico Madryt Sergia Aguero wymienił w ataku na 35-letniego Martina Palermo, dla którego był to pierwszy występ w reprezentacji od 1999 r.

"Zmierzamy donikąd" - alarmuje sportowy dziennik "Ole". "Diario Popular" krytykuje Maradonę, pisząc, że były piłkarz dobitnie pokazał, iż nie jest urodzonym szkoleniowcem (słynny Diego nie kończył żadnych trenerskich akademii), a jego chwalebny wizerunek czarował tylko na początku jego pracy.

Gdyby drużyna Maradony nie awansowała, Argentyńczyków zabrakłoby w mundialu po raz pierwszy od 40 lat.

Wyniki środowych meczów: Brazylia - Chile 4:2, Wenezuela - Peru 3:1, Paragwaj - Argentyna 1:0, Urugwaj - Kolumbia 3:1, Boliwia - Ekwador 1:3.

Tabela

Brazylia i Paragwaj już zapewniły sobie awans. Do finałów awansują bezpośrednio cztery pierwsze zespoły. Drużyna z piątego miejsca rozegra baraż z czwartą drużyną ze strefy CONCACAF (Ameryka Północna i Środkowa).

W Paragwaju dzień wolny po awansie na - Mistrzostwa Świata ?