Kolejna skarga na Manchester United

FIFA potwierdziła, że skontaktowała się z nią Fiorentina w sprawie przejścia jej zawodnika, 15-letniego Michele Fornasiera, do Manchesteru United - donosi portal Skysports.com.

Kapitan reprezentacji Włoch U-16 dogadał się z klubem z Old Trafford i w lecie zagrał w jego barwach w Milk Cupie w Irlandii Północnej.

Włoskie kluby nie mają prawa podpisywać kontraktów z zawodnikami poniżej osiemnastego roku życia, z czego skrzętnie korzystają zespoły Premier League. Manchester jest jednym z zespołów najchętniej korzystających z tej możliwości, w ostatnich latach ściągnął m.in. Giuseppe Rossiego, Federico Machedę i Davide Petrucciego.

Niedawno Czerwone Diabły zostały oskarżone przez francuski klub Le Havre o nielegalne skaperowanie Paula Pogby. Oba kluby wydały oficjalne oświadczenia, że mają pełne prawa do zawodnika i podejmą kroki prawne przeciwko drugiej stronie, jak na razie skończyło się jednak tylko na słowach.

Fiorentina postanowiła jednak zachować się inaczej niż Le Havre i złożyła oficjalną skargę. - Możemy potwierdzić, że skontaktowała się z nami Fiorentina w sprawie potencjalnych nieprawidłowości przy przejściu Michele Fornaseriego do Manchesteru United - potwierdził rzecznik federacji. - Jednakże nie wszczęto jeszcze formalnego dochodzenia ponieważ musimy skompletować odpowiednie dokumenty.

Rok bez transferów - tak FIFA ukarałą Chelsea ?