IAAF zna wyniki testów Caster Semenyi

Międzynarodowa federacja lekkoatletyczna ma już wyniki testów płci Caster Semenyi, i próbuje się skontaktować z zawodniczką - podał południowoafrykański dziennik "Beeld?. Niezależnie od rezultatu badań, Semenya zachowa złoto MŚ.

Zczuba.pl: Semenya w kobiecej sesji zdjęciowej  ?

W środę dziennik "Daily Telegraph" powołując się na anonimowe źródło podał, że testy zawodniczki zostały już ukończone, ale z powodu dużych kontrowersji zostały przedstawione niezależnym ekspertom do dalszej weryfikacji. Gazeta napisała, że oficjalne wyniki IAAF ogłosi w ciągu dziesięciu dni.

Wyniki testów będą podane do wiadomości gdy zapoznają się z nimi eksperci, i sama zawodniczka - potwierdził rzecznik IAAF Nick Davies. - W tej sprawie nie możemy popełnić żadnego kolejnego błędu, gdyż przypadek Caster Semenyi stał się międzynarodowym problemem związanym z prawami człowieka oraz problemem politycznym w RPA - powiedział Davies.

IAAF wystosowała prośbę do lekkoatletycznej federacji RPA w celu umożliwienia spotkania z biegaczką, jednak nie otrzymał odpowiedzi. - Takie postępowanie federacji może mieć poważne konsekwencję dla zawodniczki - uważa Davies. - To bardzo ważne, żeby porozmawiać z nią o wynikach - dodał.

Jednocześnie IAAF potwierdziła, że nie odbierze biegaczce złota z mistrzostw świata. Caster Semenya wygrała w Berlinie bieg na 800 metrów. Z powodu męskiej budowy ciała i rysów twarzy, IAAF postanowiła przeprowadzić testy mające potwierdzić płeć reprezentantki RPA.

Trener reprezentacji RPA - podał się do dymisji ?