Prasa po klęsce ze Słowenią: Leo popsuł wszystko, co się dało

PRZEGLĄD PRASY. Smuda, Kasperczak, Skorża, Majewski. Te kandydatury do objęcia kadry po Holendrze wymienił po porażce ze Słowenią prezes Grzegorz Lato. Nie wiadomo czy nowy trener będzie pracował tylko do końca eliminacji, czy może dostanie więcej czasu. Polska prasa spekuluje kto może zastąpić Beenhakkera. Według "Dziennika" nowego selekcjonera czeka trudne zadanie. - Przez ostatni rok Leo popsuł wszystko, co się dało - pisze gazeta.

Zobacz klęskę Polaków na zczuba.tv ?

"Gazeta Wyborcza"

W dalszej części eliminacji Beenhakkera ma zastąpić Stefan Majewski, a później o stanowisko selekcjonera zabiegać będą m.in. Franciszek Smuda, Maciej Skorża, Henryk Kasperczak. Z nowym trenerem i piłkarzami kadrę czekają blisko trzy lata sparingów, następny mecz o stawkę dopiero na Euro 2012.

"Metro"

Kilkanaście minut po meczu Grzegorz Lato, prezes PZPN obwieścił: Leo Beenhakker przestał być trenerem reprezentacji Polski. Prezes nie wymienił nazwiska następcy, ale najgłośniej mówi się o Franciszku Smudzie.

"Polska"

W dwóch ostatnich meczach eliminacyjnych kadrę ma awaryjnie poprowadzić Stefan Majewski, obecny trener reprezentacji do lat 23. Będzie to jednak rozwiązanie tymczasowe. Od grudnia reprezentację przejmie Franciszek Smuda, obecny trener Zagłębia Lubin, który nie chce objąć kadry w końcówce eliminacji, gdy są one praktycznie przegrane.

"Dziennik"

Przed nowym selekcjonerem, którym ma być Franciszek Smuda, stoi trudne zadanie odbudowania naszej piłki reprezentacyjnej. Zadanie tym trudniejsze, że przez ostatni rok Leo popsuł wszystko, co się dało. Era pierwszego Holendra w polskiej piłce skończyła się bardzo smutno.

"Przegląd Sportowy"

W dwóch ostatnich meczach kadry z Czechami i Słowacją, reprezentację zdaniem prezesa PZPN poprowadzi Stefan Majewski. Następcę Holendra poznamy już w przyszłym tygodniu. Do walki staje czterech kandydatów, oprócz Majewskiego są jeszcze Franciszek Smuda. Henryk Kasperczak, i Maciej Skorża.

"Fakt"

Po tym żenującym spotkaniu era Leo Beenhakkera dobiegła końca. Prezes Grzegorz Lato wyrzucił go z roboty.

"Rzeczpospolita"

Tak, zwolniłem trenera Beenhakkera. Powiedziałem to w wywiadzie dla telewizji. Nie mogłem poinformować wcześniej samego trenera, bo poszedł na konferencję. Prosiłem tylko menedżera kadry Jana de Zeeuwa, żeby przekazał moja decyzje trenerowi i zaprosiłem Beenhakkera na rozmowę we wtorek. Prawdopodobnie w dwóch pozostałych meczach eliminacji drużynę poprowadzi trener tymczasowy. Może nim być Stefan Majewski opiekujący się kadrą do lat 23" - cytuje prezesa PZPN gazeta

Lato przeprosił Beenhakkera