Premier League: Burnley pomaga ratować Accrington Stanley

Burnley pomaga sąsiedniemu klubowi Accrington Stanley w akcji zbierania pieniędzy, która ma uratować grający w League Two klub z północno-zachodniej Anglii.

Stanley to drużyna o 118-letniej historii. Oryginalny zespół został rozwiązany w 1968 r. Sześć lat później zreformowano klub z Lancashire.

W ciągu najbliższych siedmiu tygodni musi on zapłacić ponad 300 tys. funtów podatku.

Burnley, które wróciło do Premier League pierwszy raz od 1976 r., zagrało z Accrington na Turf Moow we wtorkowy wieczór. 5 tys. ludzi zebrało w ten sposób 50 tys. funtów na ratowanie klubu.

Stanley jest znany na całym świecie ze względu na niezwykłą nazwę. Klub założono w 1891 r. jako Stanley Villa. Nazwa wzięła się od pubu Stanley Arms położonego na Stanley Street, gdzie spotykali się zawodnicy. Nazwa miasta Accrington przyjęła się w 1893 r.

- Burnley też przechodziło ciężki okres w przeszłości. Zrobimy wszystko, żeby utrzymać Accrington przy życiu - powiedział trener Burnley, Owen Coyle.

Stanley na swojej stronie internetowej "bardzo wam dziękuje, Burnley" i dodaje, że wtorkowe spotkanie - wygrane przez klub z ekstraklasy 4:0 - było "wspaniałym pokazem futbolowej solidarności".

"Dzieci nie oglądają meczów, bo są za późno" ?

Więcej o: