El. MŚ 2010: Skład Polski na mecz ze Słowenią

Bartosz Bosacki zastąpi w składzie Polski na mecz ze Słowenią kontuzjowanego Pawła Golańskiego. Defensywa zagra przez to w ustawieniu eksperymentalnym. Sport.pl podaje za Leo Beenahkkerem ustawienie, w jakim wyjdą na boisko polscy reprezentanci. Relacja Z czuba i na żywo w Sport.pl od godz. 20:15.

Skład Polaków: Artur Boruc - Michał Żewłakow, Bartosz Bosacki, Dariusz Dudka, Seweryn Gancarczyk - Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro, Mariusz Lewandowski, Ludovic Obraniak, Jacek Krzynówek - Paweł Brożek.

Z powodu zapalenia ścięgna Achillesa nie może wystąpić Paweł Golański. To najnowszy problem Beenhakkera. Trener zdecydował się w tej sytuacji na przesunięcie Michała Żewłakowa na prawą stronę i postawienie w środku obrony Bartosza Bosackiego. Innym rozwiązaniem miało być wystawienie w wyjściowej jedenastce Kuby Rzeźniczaka.

Beenhakkera ma coraz większe problemy z formacją defensywną reprezentacji. Problemy zaczęły się, gdy ciężkiej kontuzji jeszcze przed meczem z Irlandią doznał Wasilewski - filar obrony. To jednak nie jedyny problem Polaków. Narzekający na bóle mięsni Jakub Błaszczykowski ciągle nie jest pewny występu od pierwszych minut.

Tylko zwycięstwo przedłuży nadzieje Polaków na pierwsze miejsce w grupie i awans. Porażka ostatecznie je odbierze. Pozostaną mikroskopijne nadzieje na baraże, oparte na wierze w zwycięstwa w meczach z Czechami i Słowacją oraz korzystne wyniki innych spotkań.

Motywacja a'la Leo: wali 'z grzywki' Lewandowskiego Co za dzień! EuroBasket, siatkarskie ME i el. MŚ 2010! >

Więcej o: