El. MŚ 2010. Paweł Golański kontuzjowany!

Paweł Golański nie zagra w meczu przeciwko Słowenii. Obrońca ma zapalenie ścięgna Achillesa. W takiej sytuacji trener Leo Beenhakker musi dokonać nieplanowanych zmian w składzie. W ostatnim meczu z Irlandią Płn. to właśnie Golański zastąpił kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego. Relacja na żywo od 20:15 na Sport.pl i Zczuba.pl.

Jak donoszą specjalni korespondenci Sport.pl w Mariborze, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przesunięcie Michała Żewłakowa na prawą stronę i postawienie w środku obrony Bartosza Bosackiego. Innym rozwiązaniem jest wystawienie w wyjściowej jedenastce Kuby Rzeźniczaka.

Beenhakkera ma coraz większe problemy z formacją defensywną reprezentacji. Problemy zaczęły się, gdy ciężkiej kontuzji jeszcze przed meczem z Irlandią doznał Wasilewski - filar obrony. To jednak nie jedyny problem Polaków. Narzekający na bóle mięsni Jakub Błaszczykowski ciągle nie jest pewny występu od pierwszych minut.

Motywacja a'la Leo: 'z grzywki' wali Lewandowskiego Tylko zwycięstwo przedłuży nadzieje Polaków na pierwsze miejsce w grupie i awans. Porażka ostatecznie je odbierze. Pozostaną mikroskopijne nadzieje na baraże, oparte na wierze w zwycięstwa w meczach z Czechami i Słowacją oraz korzystne wyniki innych spotkań.

Co za dzień! - Polacy walczą >

Serwis Sport.pl - poświęcony MŚ 2010 ?