Ireneusz Jeleń wraca

Napastnik Auxerre Ireneusz Jeleń ma wystąpić w najbliższym meczu ligowym - 13 września z Niceą. - To prawda. Irek już normalnie trenuje z drużyną i powinien zagrać nawet więcej niż kilkanaście minut - powiedział jego menadżer Tomasz Kaczmarczyk.

28-letni piłkarz nie grał od początku sezonu. Pod koniec lipca przeszedł - zakończoną pomyślnie - operację pachwiny. Przez ten czas, w czterech kolejkach ligi francuskiej Auxerre zdobyło zaledwie jeden punkt, nie zdobywając żadnego gola! Trener Jean Fernandez powiedział po porażce z Lyonem, że rozwiązaniem problemów w ataku jego zespołu będzie właśnie powrót Jelenia.

W poprzednim sezonie polski napastnik strzelił 14 goli, z czego 11 w drugiej części sezonu, gdy wrócił do drużyny po kontuzji obojczyka. Auxerre wydobyło się dzięki temu ze strefy spadkowej, by ostatecznie zająć 8. miejsce w tabeli. Jeleń podpisał nowy kontrakt z klubem - jak się wyraził - "nie do odrzucenia". W startem Ligue 1 magazyn "France Football" uznał Polaka za gwiazdę Auxerre od którego zależą losy tej drużyny.

Smolarek w czołówce czytaj strzelców eliminacji ?

Więcej o: