El. MŚ 2010. Ten awans byłby ponad stan

W sobotę Polska reprezentacja zagra mecz eliminacji MŚ 2010 z Irlanidą Północną. - Polski futbol na pewno nie zasługuje na miejsce wśród 32 najlepszych na świecie lub 16 Europy - pisze na swoim blogu Michał Szadkowski. Relacja Z czuba z meczu od 20.30 na Sport.pl.

Blog Michała Szadkowskiego ?

W sobotę Polska zagra pierwszy z czterech meczów o wszystko w eliminacjach mistrzostw świata. Awans na mundial dać mogą zwycięstwa z Irlandią Północną, Słowenią i Słowacją oraz remis z Czechami - wylicza na swoim blogu ? dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl Michał Szadkowski.

Nie ma on jednak złudzeń - awans Polski na mistrzostwa świata "byłby wynikiem ponad stan".

- Gdyby jej siłę mierzyć osiągnięciami polskich piłkarzy w klubach zagranicznych, szczytem możliwości byłaby walka o trzecie miejsce w grupie - uważa Szadkowski.

O pozycji polskiej piłki świadczy też według niego siła klubów i ich postawa w europejskich pucharach, system szkolenia oraz organizacja i zarządzanie futbolem.

- Na tym tle reprezentacja od lat osiąga wyniki wybitne. Jest jak drzewo wyrosłe na wysypisku. Daje kibicom złudzenia. - pisze na blogu.

- Niby dlaczego miałoby się nie udać jeszcze raz? - pyta na koniec.

Żewłakow zagra z Irlanczykami w butach na wysokich obcasach? Polska musi wygrać z Irlandią Północną >