Kolejny Brazylijczyk chce do kadry

Grający w Jagiellonii Białystok 23-letni obrońca z Brazylii Thiago Rangel Cionek wystąpił o polskie obywatelstwo. Cionek, którego rodzina wyemigrowała z Polski w XIX wieku chciałby grać z orłem na piersi. - Thiago jest na pewno bardziej Polakiem niż Brazylijczykiem. To widać po technice - żartuje trener Jagiellonii Michał Probierz.

Ekstraklasa.tv: Jedyna bramka Brazylijczyka w Polsce ?

W przygotowaniu wniosku o uzyskanie obywatelstwa pomógł klub. Dokumenty trafiły już do kancelarii prezydenta RP. Faktycznie Cionek ma podstawy, aby ubiegać się o Polskie obywatelstwo, na pewno konkretniejsze niż naturalizowany przed Euro 2008 Roger. Ale czy Thiago ma, tak jak Guerreiro, podstawy, by starać się o grę w kadrze?

Trener Jagiellonii, pomimo żartów na temat techniki Thiago, twierdzi, że ma - Uważam, że jeżeli dostanie obywatelstwo, to spokojnie może w reprezentacji grać - oznajmia. Jednak co innego mówią fakty. 23-letni Brazylijczyk gra w Jagiellonii od 2008 roku. Jak na razie przegrywa rywalizację o miejsce w obronie "Jagi". Po pięciu kolejkach obecnego sezonu ma na koncie trzy występy, ale tylko jeden przez pełne 90 minut. W pozostałych czterech zagrał ledwie 44 minuty. Nie zdobył bramki, nie zaliczył asysty, nie otrzymał też żadnej kartki.

Roger, gdy po raz pierwszy zakładał biało-czerwoną koszulkę, był czołowym graczem ekstraklasy, strzelał bramki i asystował w Legii Warszawa. Thiago na razie walczy o miejsce w ligowym średniaku. Na pewno Brazylijczyk ma prawo ubiegać się o polskie obywatelstwo, ale na rozmowy o kadrze jest zdecydowanie za wcześnie.

Kto w bramce reprezentacji na mecz z Irlandią Płn.