ME siatkarzy. Bjoern Andrae: Nie pokazaliśmy jeszcze na co nas stać

Wczorajszy mecz z Turcją był dla Niemców nadspodziewanie trudny, wygrali dopiero w tie-breaku. Dziś w pojedynku z Polską będą się chcieli zrehabilitować. - Będę szczęśliwy jeśli uda nam się pokonać Polaków. To będzie dla nas spory sukces - zdradza przed spotkaniem Bjoern Andrae.

Reprezentacja.net: Spodziewaliście się, że mecz z Turcją będzie taki trudny?

Bjoern Andrae: Wiedzieliśmy, że ciężko jest grać z Turcją w Turcji (śmiech). To było zresztą wczoraj widać, w hali zebrało się sporo kibiców ekipy gospodarzy. Na początku Turcy mieli z nami trochę problemów, a później pozwoliliśmy im się rozegrać. Nasi rywale zaczęli naprawdę dobrze zagrywać. Z tłumami wspierających ich kibiców za plecami reprezentanci Turcji byli naprawdę trudni do pokonania.

- Dzisiejszy mecz z Polską będzie jeszcze trudniejszy niż ten z Turcją?

B.A.:Już wczoraj widzieliśmy, że polska ekipa to mocna drużyna, więc mecz z nimi bez wątpienie będzie trudniejszy niż z Turcją. Jednak wczoraj nie pokazaliśmy tak naprawdę na co nas stać, nie zagraliśmy na miarę naszych możliwości, więc wierzę, że jesteśmy dzisiaj w stanie zagrać trochę lepiej. Postaramy się wykorzystać naszą szansę na zwycięstwo, zobaczymy czy się uda.

- Wasz trener, Raul Lozano, zna Polaków na wylot. Czy to ułatwi wam nieco zadanie?

B.A.: Znamy tę drużynę, ale tak naprawdę chodzi o to, żebyśmy to my zagrali dobrze. Polacy prezentują świetną siatkówkę, to naprawdę dobry, kompletny zespół. Można ich pokonać tylko grając równie dobrze, wówczas walka się wyrównuje i wszystko może się zdarzyć.

- Czy dzisiejszy mecz z Polską będzie dla Pana szczególny? Grał Pan przecież kiedyś w polskiej lidze.

B.A.: Raczej nie. Rzeczywiście znam kilku polskich zawodników, ale znam także kilku reprezentantów Francji czy Turcji. Każdy mecz tutaj jest dla mnie taki sam, chciałbym pokonać każdego rywala (śmiech). Miło spotkać znajomych poza parkietem, porozmawiać, zapytać jak się mają, ale w czasie meczu nie ma mowy o sentymentach.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net  ?