Piłkarz Czarnych Koszul podejrzewany o korupcję

PRZEGLĄD PRASY. Jak ustalił Fakt zawodnik Polonii Warszawa Jarosław Lato był jednym z 5 piłkarzy, którzy we wtorek dobrowolnie stawili się w prokuraturze we Wrocławiu, aby złożyć zeznania. Sprawa dotyczy ustawionego meczu barażowego I ligi z 6 czerwca 2004 roku pomiędzy Zagłębiem Lubin i RKS Radomsko.

W związku z tą sprawą CBA zatrzymało w zeszłym tygodniu kilku piłkarzy. Wkrótce po tych zatrzymaniach pięciu kolejnych zgłosiło się dobrowolnie do wrocławskiej prokuratury, w celu. złożenia zeznań. Jednym z nich miał być Jarosław Lato, który w latach 2002 - 2004 był zawodnikiem RKS Radomsko.

- Często odwiedzam Wrocław, bo jestem z Dolnego Śląska. Na temat korupcji się nie wypowiadałem i nie wypowiadam. Pozostanę więc wierny swoim zasadom - powiedział Faktowi piłkarz.

Zszokowany całą sprawą był właściciel Polonii Józef Wojciechowski. - Jestem zaskoczony, nie chcę jednak tego komentować, zanim nie zapoznają się z tym prawnicy. Ma on z nami kontrakt i musimy sprawdzić, czy możemy go ruszyć - opowiadał reporterowi Faktu Wojciechowski.

Kadra Wisły Kraków wraca do zdrowia