Były selekcjoner Irlandii Płn: Kadra Janasa lepsza od tej Beenhakkera

PRZEGLĄD PRASY. - Moim zdaniem drużyna Pawła Janasa była zdecydowanie mocniejsza. Wiem, że późniejsze mistrzostwa mu nie wyszły, ale i tak miał fantastyczny rekord - przyznał w rozmowie z "Polską" były selekcjoner naszych najbliższych rywali w El. do MŚ Lawrie Sanchez.

- Obecna nie jest zła, ale daleko im do zespołu Janasa. To widać było w Belfaście, gdy przegraliście 2:3 - powiedział Sanchez, który prowadząc Irlandczyków dwukrotnie z Janasem przegrywał.

Według niego o marcowej porażce Polaków w Belfaście zadecydowało słabe przygotowanie mentalne zawodników Beenhakkera. - Macie świetną drużynę, od lat gracie na dużych turniejach. Nie rozumiem, co się z wami stało, że nagle wszystko się posypało. Artur Boruc bujał w obłokach, w ogóle nie myślał, co ma robić, nie wspominając już o tym obrońcy co do niego podawał (Michał Żewłakow - przyp. "Polska"). Zespół tej klasy co Polska nie powinien takich błędów popełniać. Powiem szczerze, czułem się zawiedziony, że zagraliście aż tak słabo, zawsze lubiłem was oglądać - powiedział Anglik.

Sanchez poinformowany, że Leo Beenhakker już od trzech lat gra taki samym składem nie krył swojego zaskoczenia. - Trzy lata? Ale ten czas szybko leci, pamiętam jak do was dołączył. Jeśli w takim okresie zamiast się poprawić, pogarszacie się, to coś jest nie tak - uważa.

Według Sancheza w najbliższym meczu obu reprezentacji padnie remis.

El. MŚ 2010: Beenhakker: Już wszystko wiem - czytaj tutaj ?

Więcej o: